Lisbeth Salander kannab karistust Flodberga naistevanglas, kus ta tunneb end suhteliselt ohutult ja teeb kõik selleks, et vältida mingeidki konflikte teiste kinnipeetavatega. Floberga on aga vangla, mis on langenud täielikult vangide kontrolli alla. Kui Lisbeth kaitseb naaberkongis olevat noort Bangladeshi naist, satub ta kohe vastamisi vangla mitteametliku juhi Benitoga.

Vanglasse tuleb Lisbethile külla Holger Palmgren, kelle käsutusse jõudnud dokumendid heidavad uut valgust naist lapsepõlves kuritarvitanud ametivõimudele. Lisbeth palub seejärel Mikael Blomkvistilt abi väikese uurimistöö läbiviimiseks. Ta palub Mikaelil aidata kontrollida Leo Mannheimeri, Stockholmis elava pealtnäha maineka börsimaakleri tegevust.

Kuidas on edukas noormees seotud Lisbethi minevikuga? Ja kuidas saab Lisbeth hakkama vanglas, kus vastasseis Benito ja tema kambaga muutub päev-päevalt üha plahvatusohtlikumaks? Nagu ikka, seisab ta ebaõiglusele otsustavalt vastu ning selgitab välja tõe. Ükskõik mis hinnaga.

Rootsi tuntud ja auhinnatud kirjaniku ja ajakirjaniku David Lagercrantzi (snd 1962) kriminaalromaanid „Mees, kes otsis oma varju“ ja „See, mis ei tapa“ on järg Stieg Larssoni Milleniumi-triloogiale, mille esimene osa „Lohetätoveeringuga tüdruk“ ilmus 2005. aastal (eesti keeles 2009). Sellele järgnesid „Tüdruk, kes mängis tulega“ (2006, eesti keeles 2009) ja „Purustatud õhuloss“ (2006, eesti keeles 2010).


Vt: http://varrak.ee/product/22960/